Konkurs plastyczny Jan Paweł II Patron naszej szkoły

41 lat temu, 16 października 1978 roku metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.

Od 13 lat Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły. Tradycyjnie, jak każdego roku 16 października obchodzimy Święto Szkoły, a wraz z nim ogłaszamy rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan Paweł II Patron naszej Szkoły”. Konkurs przeprowadzony został w klasach 0-III.

Celem konkursu było kultywowanie pamięci o Świętym Janie Pawle II naszym patronie, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci inspirowanych życiem i działalnością Papieża Polaka, wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych w pracy.

Organizatorom dostarczono prace wykonane różnymi technikami. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i nie lada talentem. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgodnie z założeniami regulaminu biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, zgodność pracy z tematyką oraz walory estetyczne.

Gratulujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Podczas akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zostaną wręczone uczestnikom pamiątkowe nagrody, a wszystkim uczestnikom dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce
Karolina Stachów kl. 0a
Paweł Pastuszak Id
Maja Bodych kl. Ic
Stanisław Korycki kl. IIb
Natalia Pastuszak kl. IIId

II miejsce
Milena Walkiewicz Id
Gabriela Michaluk kl. IIa
Jan Styczewski kl. IIc
Natalia Rawojt kl. IIId

III miejsce
Zofia Chacińska kl. Id
Aleksandra Płodczyk kl. IIa
Wiktor Mąka kl. IId

Prace wyróżnione:
Lena Szewczyk IIa
Milena Zawacka IIb
Natalia Sadłos kl. IIIc
Alicja Wasinkiewicz kl. IIIc

Gratulujemy!
Organizatorzy konkursu: Jolanta Matysiak, Anna Matejuk.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content