Regulamin konkursu frazeologicznego “Z przysłowiem za pan brat”

Cele konkursu:

  1. ćwiczenie kompetencji posługiwania się związkami frazeologicznymi,
  2. doskonalenie umiejętności posługiwania się słownikiem frazeologicznym,
  3. poznawanie księgozbioru biblioteki szkolnej.

Adresaci konkursu: uczniowie klas 4-8.

Czas trwania: 10 tygodni.

Przebieg konkursu: w każdą środę w bibliotece szkolnej będzie wykładana nowa kolejna edycja konkursu. Będą to karty z kilkoma zadaniami, które można wypełniać w bibliotece z wykorzystaniem słowników. Wykonane zadania należy oddać do końca dnia, t.j. do 15.00. W każdej edycji, czyli każdej środy, będzie wyłaniany zwycięzca z największą liczbą punktów. Można wziąć udział w jednej edycji lub w kilku – wtedy punkty sumują się i wyłoniony będzie zwycięzca finałowy, który otrzyma nagrodę.

Ogłaszanie wyników po każdej edycji nastąpi następnego dnia – czwartek – na dużej przerwie.

Organizator konkursu:
Agnieszka Ślęzak-Niemiec i Karolina Przegiętka

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content