Mutyzm wybiórczy

Dzięki udziałowi w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie “POLSKIE TOWARZYSTWO MUTYZMU WYBIÓRCZEGO” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, nasza placówka otrzymała certyfikat SZKOŁY PEŁNEJ ZROZUMIENIA”.

Zainteresowanie uczniów tematem mutyzmu było ogromne, podobnie jak ich zaangażowanie. W ramach akcji odbyły się godziny wychowawcze, podczas których wyświetlany był film “Moje dziecko nie mówi” oraz warsztaty dotyczące tego zagadnienia. Ponadto chętne osoby brały udział w “Dniu Ciszy”, który polegał na zachowaniu milczenia podczas jednego dnia lekcyjnego. Niewielu udało się wytrwać, ale z relacji wynika, że doświadczenie to było bardzo cenne i pozwoliło lepiej zrozumieć jak czują się osoby z Mutyzmem Wybiórczym.

Bardzo dziękuję za tak liczne zainteresowanie i otwartość uczniów naszej szkoły.

Dorota Klee-Adamowicz – koordynator akcji