Pierwsza pomoc przedmedyczna

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna

25 maja 2016r. odbyły się pokazowe zajęcia edukacyjne pod hasłem: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Prelekcja oraz pokaz zostały zorganizowane w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów klas młodszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby, ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej.

Zajęcia przeprowadzili uczniowie klasy 3 gimnazjum w ramach projektu z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. W trakcie ich uczniowie klas młodszych poznali zasady udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po resuscytację krążeniowo – oddechową.

Justyna Bartyzel

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content