Warsztaty o zespole Aspergera

  • Warsztaty o zespole Aspergera
  • Warsztaty o zespole Aspergera
  • Warsztaty o zespole Aspergera
  • Warsztaty o zespole Aspergera

W dniach 22 marca i 26 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy IV a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych o niepełnosprawności dotyczących autyzmu i zespołu Aspergera.

Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć uczniowie mogli poczuć na własnej skórze z jakimi trudnościami borykają się dzieci, młodzież i dorośli posiadający zespół Aspergera m.in.: nadwrażliwością słuchową, wzrokową i dotykową oraz problemami społecznymi i adaptacyjnymi.

Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczniów na trudności i wysiłek jaki podejmują osoby z diagnozą autyzmu i zespołu Aspergera funkcjonując w środowisku szkoły ogólnodostępnej oraz trening niesienia pomocy i wsparcia rówieśniczego.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content