Podsumowanie akcji “Szlachetna Paczka”

• Podsumowanie akcji “Szlachetna Paczka”

Jeszcze przed świętami do rodziny p. Moniki trafiło 36 paczek przygotowanych przez całą społeczność naszej szkoły 🎁❤️ Dzięki wpłatom na konto Rady Rodziców rodzina otrzymała także kartę upominkową do sklepu IKEA na kwotę 1100 zł, karty upominkowe do Lidla na 350 zł, do Rossmanna na 300 zł oraz kartę upominkową do sklepu Media Expert na kwotę 501 zł. Dzięki hojności i zaangażowaniu uczniów oraz rodziców udało nam się spełnić wszystkie potrzeby rodziny a nawet dołożyć dodatkowe produkty i prezenty.💕

Świetnie spisali się nasi szkolni wolontariusze (uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi) – pakowali, nosili, liczyli i przewieźli dary do magazynu!

Pamiętajmy, że warto pomagać 💕💕💕
Zachęcamy także do przeczytania pięknej i wzruszającej relacji z wręczania paczki rodzinie:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Monika czekała na nas z przygotowanym ciastem i herbatą. Gdy tylko zadzwoniliśmy domofonem zbiegła do nas aby pomóc nosić paczki razem z nami. Była w ogromnych emocjach, łzy szczęścia same spływały jej po twarzy. Pani Monika w pierwszym momencie była w szoku, nie dowierzała w ilość paczek. Laura i Pola były bardzo podekscytowane, w pierwszej kolejności zaczęły skakać ze szczęścia i przytulać po kolei każdego z wolontariuszy (mieliśmy przekazać te uściski św. Mikołajowi). Dziewczynki biegały od paczki do paczki i zaglądały do każdej po kolei. Były wprost zachwycone artykułami plastycznymi, od razu zaczęły wymyślać co mogą z nich zrobić. Dziewczynki były prze szczęśliwe, do największej wdzięczności doprowadziły je słowa wypowiedziane przez mamę: “Będziecie miały nowe piętrowe łóżko”, dziewczynki z początku zamilkły i przytuliły się do Pani Moniki, by za minutę zacząć walkę o to, która z nich będzie spała na górze. Pani Monika była zachwycona i ogromnie wdzięczna za wszystkie podarunki, również za kosmetyki dzięki, którym poczuła się wyjątkowo, nie dało się nie zauważyć blasku w jej oczach. Największą radość sprawiło Pani Monice obserwowanie radości Poli oraz Laury. Malutki Adaś również się cieszył na tyle na ile mógł to pokazać, ani razu nie zapłakał i wyciągał rączki do każdego z wolontariuszy. Na koniec dziewczynki postanowiły, że tej nocy nie pójdą spać, ponieważ mają za dużo obowiązków związanych z pracami plastycznymi.

Słowo od Rodziny

“W imieniu moim i dzieci chciałabym bardzo podziękować za ogromne serce, które musieli Państwo włożyć w przygotowanie całej paczki. Nadal nie mogę uwierzyć w ilość podarków. Moje dzieci są szczęśliwe, dla mnie jako matki jest to najważniejszy prezent który otrzymałam.
Pragnę podziękować za stres, który Państwo zdjęli zemnie wybierając moją rodzinę. Nie będę się martwiła o żywność dla dzieci oraz ich ubranka.” Rodzina jest ogromnie wdzięczna, Laura oraz Pola prosiły o przekazanie podziękowań i uścisków św. Mikołajowi.

Słowo od Wolontariusza

Drodzy Państwo,
Z całego serca dziękuję, że wybrali Państwo rodzinę Pani Moniki. Naprawdę zasługiwali na tę pomoc. Dziękuję za bezproblemową współpracę oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie w pełni kompletnej paczki. Państwa postawa napawa mnie nadzieją i potwierdza fakt, iż dobrzy ludzie są wśród nas.
Życzę wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tej paczki szczęśliwego nowego roku. Oby spełniły się wszystkie Wasze marzenia.