Promujemy zdrowie psychiczne razem z Zippim

  • Promujemy zdrowie psychiczne razem z Zippim
  • Promujemy zdrowie psychiczne razem z Zippim
  • Promujemy zdrowie psychiczne razem z Zippim
  • Promujemy zdrowie psychiczne razem z Zippim

Klasa 1e od listopada w każdy piątek spotyka się na zajęciach z pewnym sympatycznym patyczakiem Zippim, który jest głównym bohaterem programu „Przyjaciele Zippiego”.

Jest to międzynarodowy program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program był gruntownie badany i ewaluowany w Danii oraz na Litwie. W trakcie sześcioletniego okresu testowania i udoskonalania powstała jego obecna wersja.

Podstawowe założenie, jakie przyświeca programowi Przyjaciele Zippiego jest bardzo proste – jeśli nauczymy małe dzieci, jak radzić sobie z trudnościami, to w okresie dorastania i dorosłości, powinny lepiej radzić sobie z problemami i kryzysami. W klasie 1e dzieci z dużą niecierpliwością czekają na kolejne spotkania, chętnie się wypowiadają, biorą udział w scenkach i słuchają przygód naszych bohaterów.

Więcej informacji pod adresem:
https://pozytywnaedukacja.pl/34-programy/zippi

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content