Psiaki Adopciaki – niezwykły gość

W dniu 07.11.2019 w naszej szkole pojawił się niezwykły gość: urocza suczka MARGO. Przyjechała do nas wraz z wolontariuszkami z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Dzieci z klas 1f, 2d, 2a i 3c miały możliwość poznania historii psów i kotów przebywających w tym schronisku.

Dowiedziały się w jaki sposób dbać o pupila i co należy zrobić, gdy pies zgubi się lub zostanie znaleziony na ulicy. Uczniowie zapoznali się z sympatyczną sunią, mogli ją głaskać i przytulać. Wzbudziło to niemałe emocje i zachwyt. Dzieci zauważyły, że pomimo trudnych przeżyć i bezdomności psa, okazał się być ufny oraz niezwykle łagodny i przyjacielski do tak licznej grupy.

Margo wpadła też z krótką wizytą do uczniów klas 4-8. Wolontariuszki opowiedziały czego psy i koty potrzebują, aby przetrwać zimę: kocy, poduszek i kołder (bez pierza), środków czystości, karmy suchej i mokrej, misek i pluszaków, które służą jako zabawki dla czworonogów. Zachęcały też do odwiedzin Punktu Adopcyjnego i wyprowadzenia psów na spacer, oczywiście w towarzystwie osoby dorosłej. Jest to nieoceniona pomoc dla zwierząt, bo najbardziej na świecie brakuje im uwagi i miłości człowieka.

Przypominamy, że w naszej szkole od 23 października trwa zbiórka w/w rzeczy dla Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Część zebranych darów pojechała wraz z Margo i wolontariuszkami do przytuliska. Na kolejne przedmioty czekamy do 25 listopada w następujących salach: B111, A102 i w głównej świetlicy – A3 (klasy 0-3), D104 (klasy 4-8).

W imieniu psiaków i kociaków serdecznie dziękujemy za okazane serce.
Wioletta Rakfalska
Dorota Klee-Adamowicz

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content