Rozbudowa i modernizacja hali sportowej oraz zaplecza sportowego

Szanowni Państwo
Z przyjemnością informuję, że przetarg na długo oczekiwaną inwestycję jaką jest przebudowa sali sportowej i jej zaplecza został rozstrzygnięty!
Poniżej załączam Państwu pismo od wójt Gminy Michałowice Pani Małgorzaty Pacheckiej w sprawie rozstrzygnięcia przetargu, jego szczegóły oraz inne ważne informacje.
Niebawem powinien rozstrzygnąć się również przetarg na termomodernizację szkoły. Jesteśmy też na etapie projektowania koncepcji rozbudowy stołówki i zaplecza kuchennego, która ma się odbyć w tym roku. Jak widać czeka nas wiele zmian.
Wspólnie z Organem Prowadzącym i panią Wójt dążymy do tego, aby nauka i przebywanie w naszej szkole były coraz bardziej komfortowe.
Udało nam już się rozbudować świetlicę, która zwiększyła swoją powierzchnię o 100%. Wyremontowaliśmy plac zabaw dla dzieci, wymieniliśmy jego nawierzchnię. Stworzyliśmy zielone patio. Pracujemy również nad zmianami w szkole, jak i terenu wokół niej, aby stały się bardziej przyjazne uczniom – chcemy oddać do ich dyspozycji możliwie jak najwięcej przestrzeni.
O wszystkich dotychczasowych działaniach informowałam Radę Rodziców, która z pewnością przekazuje je Państwu. Również dyrekcja na bieżąco będzie informowała o kolejnych.
Liczę na Państwa wsparcie oraz wyrozumiałość w przypadku chwilowych niedogodności w związku z planowanymi inwestycjami.

Z wyrazami szacunku

Małgorzata Widera
Dyrektor Szkoły

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Pragnę Państwa poinformować, że rozstrzygnęliśmy przetarg na prace związane z przebudową sali gimnastycznej i zaplecza sportowego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

Na wykonanie tego zadania gmina przeznaczyła ponad 10 mln złotych.

W rozstrzygniętym właśnie przetargu oferty złożyły 4 firmy, w tym najkorzystniejszą firma ARBUD, która zaoferowała kwotę 7,8 mln. Taki wynik bardzo cieszy i pokazuje, że warto realizować inwestycje właśnie teraz. Po zakończeniu inwestycji szkoła im. Jana Pawła II dorówna standardem swojego obiektu sportowego do pozostałych gminnych szkół.

Budżet gminy na 2021 rok przewiduje dużo inwestycji w osiedlu Michałowice. Pierwsza z nich właśnie się zaczyna.

Na nową salę gimnastyczną (z nowoczesnymi szatniami i sanitariatami) czekają przede wszystkim obecni uczniowie i ich nauczyciele. Posłuży ona jeszcze wielu młodszym mieszkańcom Michałowic – także tym, którzy są dopiero w przedszkolu.

Sala gimnastyczna powiększy się znacznie, zmieni się jej obrys, dobudujemy do niej również trybuny na 190 widzów. Takich trybun dotychczas bardzo brakowało. Teraz to się zmieni i będą Państwo mogli podziwiać sportowe wyczyny swoich pociech. Trybuny spowodują, że innego wymiaru nabędą także zawody międzyszkolne i inne wydarzenia (sportowe, taneczne, społeczne, kulturalne). Co ważne budynek będzie ocieplony, będą zastosowane pompy ciepła oraz inne rozwiązania technologiczne poprawiające komfort użytkowania sali przez dzieci (i dorosłych). Zmiany parametrów energoefektywności wymagały zmiany dachu, dlatego podjęliśmy decyzję o budowie zupełnie nowego, i nowoczesnego, obiektu.

Nowy obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wyposażymy go o dwie toalety i windę ułatwiające korzystanie z obiektu m.in. także osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

Planując tę inwestycję podeszliśmy do niej kompleksowo. Zmodernizowane zostaną także:

  • sanitariaty
  • szatnie
  • pomieszczenia dla nauczycieli
  • magazynki ze sportowym sprzętem
  • zbudowany zostanie szyb windowy

Reguły, 12 lutego 2021


I ETAP:

W I etapie Wykonawca będzie prowadzić roboty konstrukcyjne ZEWNĘTRZNE związane z rozbudową sali sportowej – termin wykonania tych prac został określony na 30 czerwca 2021.

Zostanie również zrealizowana przebudowa zaplecza, szatni i sanitariatów wraz z budową szybu windy – od 1 lipca do 31 sierpnia 2021.

Montaż dźwigu/windy planowany jest między 1 września a 31 października 2021.

II ETAP:

Od 1 września 2021 do 20 czerwca 2022 będą prowadzone prace objęte zakresem II etapu tj. rozbudowa i przebudowa sali sportowej z wybudowaniem trybun i zaplecza magazynowego. W tym czasie szkoła zorganizuje zajęcia z WF najprawdopodobniej w wykorzystaniem zadaszonego balonem boiska, a zimą – na lodowisku.

Równolegle trwa postępowanie przetargowe na wykonanie termomodernizacji pozostałych, wymagających tego, budynków szkoły. Wpłynęło 13 ofert.

Na zakończenie …. W tym roku sprawimy dzieciom idącym do szkoły jeszcze jedną niespodziankę. Mam nadzieję, że zachwyci wszystkich mieszkańców gminy – ulica, nomen omen, Szkolna uzyska nowe nasadzenia drzew (platanów) i roślinności niskiej. To będzie piękna droga do szkoły!

Z poważaniem,
Małgorzata Pachecka

List do rodziców

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content