Spełniamy marzenia dzieci

Rodzice oraz uczniowie klasy 2a wspólnie z wychowawcą Małgorzata Jaworską z całym przekonaniem mogą powtórzyć słowa pisarza Paulo Coelho „to możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest fascynujące”. W tym konkretnym przypadku chodzi o spełnienie marzeń dziesięciorga podopiecznych lokalnego oddziału GOPS.

Rodzice postanowili otworzyć swoim pociechom oczy i umysły na rzeczywistość panującą wokół i pokazać, że podejmowanie działań na rzecz drugiego człowieka może uszlachetniać życie i nieść radość.

Nawiązali współpracę z lokalnym biurem GOPS i zakupili dla młodych podopiecznych prezenty niebanalne, takie które dzieci sobie wymarzyły. Pole do popisu było duże, a pragnień wiele, od zabawki interaktywnej poprzez hulajnogę, interaktywny zestaw do nauki angielskiego, fotel gamingowy czy wiele innych.

Podczas lekcji w szkole, uczniowie zapakowali prezenty w kolorowe papiery, zaadresowali je i zgodnie z tradycją nadawcą uczynili Św. Mikołaja. We wtorek 17. grudnia wspólnie z rodzicami i wychowawcą zawieźli podarki do siedziby GOPS w budynku Gminy Michałowice. Na pomocników Mikołaja czekali już pracownicy ośrodka oraz Wójt Gminy Michałowice p. Małgorzata Pachecka.

Dzieci były bardzo podekscytowane i dumne z wykonanego zadania. Doświadczyły jaką frajdą jest obdarowywanie innych prezentami, a nie tylko ich otrzymywanie.

To była udana lekcja humanitaryzmu.

W imieniu własnym chciałabym raz jeszcze podziękować wszystkim rodzicom i uczniom klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach za tę wspólną lekcję, która pokazała, że mamy wpływ na życie ludzi wokół nas i potrafimy nieść innym uśmiech.

Jestem dumna, że mogę z Wami współpracować jako wychowawca klasy, Małgorzata Jaworska.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content