Spotkania dotyczące ciekawych dróg kształcenia uczniów po szkole podstawowej – dla 7 i 8-klasistów

29 listopada o godz.18:00 oraz 5 grudnia o godz.18:00 z inicjatywy Wójt Gminy Michałowice, Małgorzaty Pacheckiej oraz Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice w Sali multimedialnej Urzędu Gminy odbędą się dwa spotkania dotyczące ciekawych dróg kształcenia uczniów po szkole podstawowej.

Na pierwszym listopadowym spotkaniu LICEUM Z MATURĄ MIEDZYNARODOWĄ. CZY TO WYBÓR DLA MNIE? poznamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące matury międzynarodowej- dlaczego nauka w szkołach z matura międzynarodową jest coraz bardziej popularna, na czym polega nauka CAS (Creativity Action Service), jak wybrać dobre liceum IB, jak przygotować się do egzaminów, co, jeśli się nie uda, jakie są działania w takich sytuacjach, dlaczego rola rodziców jest ważna i jak rodzic może pomóc na tym etapie edukacji. Uczniowie, ale także rodzice poznają korzyści, wynikające z nauki w liceum z maturą międzynarodową i spodziewane efekty dla dalszej edukacji i rozwoju ucznia, dowiedzą się również jakie jest powiazanie nauki w liceum z procesem aplikacji na uczelnie polskie i zagraniczne.

Drugie, grudniowe spotkanie JAK DOSTAĆ SIĘ NA STUDIA ZAGRANICZNE I ILE TO KOSZTUJE? będzie poświęcone prezentacji perspektyw dla uczniów, którzy rozważają kontynuację edukacji w Europie i Ameryce Północnej oraz perspektywę rodziców ucznia, który marzy o takich studiach, co jest ważne przy aplikowaniu na studia zagraniczne a także korzyści wynikające z nauki na poziomie uniwersyteckim za granicą.

Wiedzę z tego zakresu przekaże ekspert Pani Alicja Skręta, członkini międzynarodowej grupy coachów w projekcie Transformacja Narodów prowadzonych przez MLF, liderka wprowadzenia w Polsce programów Global Youth Initiative oraz Executive Director w Maxwell Leadership Poland i jednocześnie Dyrektor Oddziałów Międzynarodowych w I SLO w Warszawie.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content