Spotkanie z Afryką

  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką

10.12.2015r. w świetlicy szkolnej gościliśmy s. Barbarę Samborską ze Zgromadzenia Pasterzanek. S. Barbara jest dyrektorem 2 szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły zawodowej – uczącej dziewczęta krawiectwa w Republice Środkowej Afryki. Ogółem ma pod swoją opieką 800 uczniów.

Nasz Gość opowiedział dzieciom o życiu w Afryce. S. Barbara swoją prelekcją objęła 14 klas czyli ponad 300 uczniów. Wszyscy ze zdumieniem słuchali o staraniach misjonarzy z wielu krajów, aby najmłodsi mieli prawo do opieki zdrowotnej i edukacji. Podkreśliła, że chociaż podopieczni misji żyją bardzo skromnie, to tak jak inne dzieci na całym świecie chcą bawić się i śmiać.

W listopadzie i grudniu w naszej szkole prowadzona była zbiórka przyborów szkolnych oraz skakanek, gum do skakania i piłek dla rówieśników z Afryki.

Obdarowaliśmy afrykańską szkołę kilkoma wielkimi pudłami prezentów.

Za wszystkie dary serca serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom.

Spotkanie zorganizowała pani Szczególska -Basaj

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content