Strefa Zdrowego Żywienia

Drodzy Rodzice naszej szkoły,

Chciałabym poinformować, iż Strefa Zdrowego Żywienia w Szkole rusza od listopada i będzie trwać do końca roku szkolnego.

Poniżej przypominam warunki uczestnictwa w Strefie:

1. Strefę Zdrowego Żywienia w Szkole tworzą uczniowie i rodzice danej klasy przy wsparciu wychowawcy, którego gł. rolą jest pozytywna pochwała, zauważanie działań mających na celu zmianę nawyków żywieniowych wśród uczniów na zdrowsze.
2. Strefa oznacza, że uczeń nie przynosi do szkoły słodyczy i napojów słodzonych.
3. Strefa obowiązuje w dni, kiedy odbywają się lekcje i zaj. sportowe (w tym Dni Sportu) w godz. 8.00-15.20
4. Strefa nie obowiązuje w dni wyjątkowe, tj. święta okolicznościowe, początek i koniec roku szkolnego, urodziny ucznia oraz po wspólnym uzgodnieniu rodziców w danej klasie – na wycieczkach i wyjazdach.
5. Minimalny czas uczestniczenia w Strefie Zdrowego Żywienia to 3 miesiące.

Chciałabym też dodać, iż lista dla pana od sklepiku dot. poszerzania oferty zdrowszych i smacznych przekąsek została przygotowana kolejny raz i na dniach będzie przekazana, produkty te będą także umieszczone na półkach przy logo Strefy Zdrowego Żywienia, by ułatwić świadomy wybór zakupienia dzieciom i Państwu zdrowej alternatywy w szkole.

Już teraz zapraszam nieprzekonanych na spotkanie ze mną pt.:
,,Jak bez rewolucji domowej i stresu wprowadzać i rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe w domu i w szkole , które odbędzie się we wtorek, 30.X o godz. 18:30 w Budynku Gminnej Biblioteki w Michałowicach na 3 piętrze. Gdzie będę też m. in. mówić o Strefie Zdrowego Żywienia.

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam,
Anna Sołowiow

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content