Światowy Dzień Kota w klasach I-III

• Światowy Dzień Kota w klasach I-III

Poczynając od 2006 roku w Polsce 17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W tym roku cześć tym fascynującym zwierzętom oddali również uczniowie naszej szkoły z klas I-III, włączając się do wspólnej zabawy.

Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

Pamiętając o obostrzeniach pandemicznych, koordynująca tego dnia kocią akcję Małgorzata Jaworska,  przewidziała większość działań na poziomie klas.

1. Z tej okazji uczniowie obejrzeli prezentację interaktywną poświęconą kotom, poznali historię kota, rasy kotów, dowiedzieli się wielu ciekawostek o trybie ich życia oraz śmiesznostkach związanych z ich zachowaniem. Obejrzeli krótkie filmiki z nimi związane. Rozwiązywali quizy i zagadki z kociakami w roli głównej.
  2. Uczniowie każdej klasy przynieśli do szkoły swoje kotki – maskotki.
  3. Chętni uczniowie wykonali kocie maski.
  4. Tego dnia w czasie długiej przerwy, mogli obejrzeć bajkę z morałem o wesołych przygodach Toma i Jerry’ego.
  5. Uczniowie przynosili kocie smakołyki i pokarm dla kociaków ze schroniska. Na dolnym i górnym korytarzu wystawione były kartony na te smakołyki (zbiórka potrwa do 21 lutego).
  6. Do akcji włączyła się biblioteka szkolna, zachęcając uczniów do odwiedzin kocią gazetką. Uczniom zaprezentowano szkolną kolekcję książek z kocimi bohaterami, zachęcamy do ich wypożyczania.
  7. Cała społeczność uczniowska zmieniła się tego dnia w kociaki. Każda z klasa wyłoniła najbardziej pomysłowe kocie przebranie J Reprezentant klasy zaprezentował swoje przebranie przed Jury, w skład którego wchodził oprócz nauczycieli również przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego. Najlepsze przebrania na poziomach zostały nagrodzone:

klasy pierwsze:

1 miejsce Małgosia Tworska z klasy 1e

2 miejsce ex aequo: Ala Smolnik z klasy 1b i Maja Darkowska z klasy 1d

3 miejsce Adriana Damaz z klasy 1c

klasy drugie:

1 miejsce Martyna Sadłos z klasy 2c

2 miejsce Helanka Zaborek z klasy 2b

3 miejsce Karolina Stachów z klasy 2d

klasy trzecie:

1 miejsce Natalia Saniewska z klasy 3b

2 miejsce Marta Dzieciątko z klasy 3d

3 miejsce Nina Lipert klasa 3c

Wszystkim  nagrodzonym serdecznie gratulujemy kreatywności w dobieraniu kostiumów i zapraszamy za rok!

Szczególne dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali do tego szczególnego dnia swoje pociechy oraz zakupili kocie smakołyki, wspomagając tym samym potrzebujące kotki ze schroniska w Pruszkowie.

To był wesoły dzień dla naszej gromadki z klas I-III.

Kocich sympatyków i nie tylko zapraszamy za rok.