WSPOMINAMY WAKACJE 2023

Za nami już prawie dwa miesiące nauki. Słońce przypomina nam o minionych wakacjach, ale i zdjęcia, które uczniowie przynieśli do szkoły. Okazało się, że byli w wielu miejscach w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.

Gratulujemy wyboru miejsc i cieszymy się, że zechcieliście podzielić się swoimi pamiątkami z wakacji. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy pomogli w wykonaniu zadania – fotografia z wakacji. Szczególne podziękowania dla podróżników z klasy 3c i 3b, którzy stanowili najliczniejszą grupę. Łącznie dostarczono ponad 50 zdjęć. A oto miejsca w których byli uczniowie: Jastrzębia Góra, Kołobrzeg, Kąty Rybackie, Wyspa Sobieszewska, Jarosławiec, Wisła,  Piekło – Niebo Końskie woj. świętokrzyskie, Cieplice – Śląskie Zdrój, Stara Jedlanka, Maradki na Mazurach, Łódź, Wenecja, Logos – Portugalia, Azerbejdżan – Baku, Altefulle – Hiszpania, Chorwacja – Trogir, Bułgaria.

Wszyscy uczniowie otrzymali kolaż wykonany z fotografii dostarczonych do szkoły. Niech słowa piosenki i wykonany kolaż przypominają Wam o słonecznych, ciepłych wakacjach.

Wspomnienia z wakacji”

Choć wakacje się skończyły,

Chociaż minął wolny czas,

Mamy tyle wspomnień,

Tyle pięknych zdjęć

Z wczasów i wyjazdów,

Ze słonecznych miejsc.

Ref.      Gdzie góry wysokie,

Jezior srebrnych blask,

Gdzie morze błękitne,

Piasek złotych plaż.

Jest tyle pięknych miejsc,

Warto zwiedzić je

I wrócić kiedyś tam,

Za rok, czy za lat pięć.

Warto zwiedzić całą Polskę

Od Bałtyku aż do Tatr.

Poznać inne kraje,

Lecz pamiętać też

– Tam, gdzie babcia, dziadek

Jest przecudna wieś.

Najpierw wszystkie zdjęcia można było podziwiać na korytarzu szkoły.

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, uczestnikom zabawy, Panie Dyrektor uroczyście wręczyły nagrody.