Dzień Sportu – Dniem Szkoły Promującej Zdrowie

Dzień Dziecka w naszej szkole zwykle jest Dniem Sportu. W tym roku również podtrzymaliśmy tradycję, ale obchody rozpoczęliśmy prezentacją działań w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Wójt Gminy Michałowice p. Krzysztof Grabka i Dyrektor ZOEAS p. Ewa Wierzgała, p. Agnieszka Jęczarek – Wojewódzki Koordynator Sieci Szkól Promujących Zdrowie, p. Jakub Malec -przedstawiciel Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia w Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Pruszkowie.

Szkołę przyozdobiły prace uczniów przygotowane na konkursy o tematyce zdrowotnej.
Uroczystość uświetnił występ Klubu „Zdrowie”, zespołu wokalnego- pod kierunkiem p. A. Stenckiej oraz szkolnej grupy czirliderek.

Pani dyrektor E. Kwiatkowska zaprezentowała działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie związane z: aktywnym trybem życia, zdrowym odżywaniem oraz higieną zdrowia psychicznego i otoczenia. Konkursy plastyczne, recytatorskie, przedsięwzięcia, igrzyska sportowe, akcje prozdrowotne i wiele jeszcze innych poczynań, o których na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej szkoły. W działania te aktywnie włączyli się rodzice i Samorządy Uczniowskie.

Szkolny Koordynator Promocji Zdrowia pani Aneta Wąsowicz – Ciechomska przedstawiła w prezentacji wyniki autoewaluacji pięciu standardów szkoły promującej zdrowie przeprowadzonej w latach 2011- 2014 w Zespole Szkół w Michałowicach. Omówiła wnioski i problemy priorytetowe wymagające rozwiązania. Łączna ocena jaką uzyskaliśmy wynosi 4,04 w przedziale od 1 do 5 punktów.

Zostały także wręczone “medale” nauczycielom promującym zdrowie.

W trakcie spaceru po szkole czekała na naszych Gości miła niespodzianka – zdrowa przekąska przygotowana przez uczniów klas II – III razem z rodzicami.