Mój ślad węglowy – wyniki konkursu

W ramach unijnego projektu „Działaj dla klimatu” Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z SandgerdiElementary School z Islandii” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa zaproszono uczniów klas 7-8 do udziału w konkursie „Mój ślad węglowy” na najlepszą prezentację multimedialną, która promuje świadome wybory konsumenckie i zachęca do podejmowania aktywności społecznej na rzecz redukcji poziomu emisji CO2.

Głównym celem konkursu było zaangażowanie uczniów i zwiększenie ich świadomości ekologicznej w zakresie ich indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu. Młodzi ludzie poza kompleksową wiedzą  na temat zmian klimatu, ich powodów i konsekwencji powinni też poznać możliwości przeciwdziałania zachodzącym zmianom klimatu, w tym roli i form indywidualnych działań na rzecz zmniejszenia  emisji CO2 , który przyczynia się bezpośrednio do zmian klimatycznych.

W konkursie „ Mój ślad węglowy” wzięło udział 12 uczniów. Młodzież w pomysłowy i oryginalny sposób pokazała jak możemy zmniejszyć emisję CO2 na co dzień. Komisja konkursowa oceniła nie tylko zgodność treści z tematyką konkursu i walory edukacyjne , ale także kreatywność i walory estetyczne.

 

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Wiktoria Wójcik kl. 8b

II miejsce Maja Zawacka kl. 7b

III miejsce Zofia Łuczyńska kl. 7b

wyróżnienie  uzyskała Iga Chyłkowska kl. 8d

Prace konkursowe:

Iga Chyłkowska 8D SP Mich

Maja Zawacka 7B SP Mich

Wiktoria Wojcik 8B SP Mich

Zofia Łuczyńska 7B SP Mich

Zapraszamy do zapoznania się z pracami laureatów.

 

Dziękujemy  za wszystkie nadesłane prace, nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content