Zdrowe śniadanie

• Zdrowe śniadanie

Tak smakowicie i aromatycznie dawno nie było w naszej szkole. 8 listopada kl. 4-6 urządziły Szkolny Dzień Zdrowego Żywienia w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Od godz. 8. 00 na stołach zagościły świeże, kolorowe warzywa i owoce – śliwki, sałata, ziemniaki, które zamieniły się w pyszne sałatki ziemniaczane, pomidory, papryka, winogrona, banany, jabłka. Cała gama barw i rodzajów zarówno z naszych rodzinnych pól i sadów jak i tych, których ojczyzną są ciepłe i egzotyczne kraje, a także nasz polski smaczny i zdrowy twarożek, zrobiony z mleka ekologicznie pasących się krówek na polu.

Klasy prześcigały się w pomysłach, jak w sposób barwny, ciekawy i melodyjny przyciągnąć uwagę słuchaczy, aby zaprosić do degustacji swojego stołu. Dowodem na to jest także fakt, że specjały przygotowane przez dzieci, zarówno w domu jak i w szkole, w błyskawicznym tempie znikały ze stoisk oraz talerzy spragnionych witamin i składników odżywczych degustatorów.

Niezwykłe wprost zaangażowanie w przygotowanie stoisk jest sygnałem, że organizowanie tego typu imprez i projektów na terenie placówki jest pożądane, przynosi efekty w postaci rozpropagowania pozytywnych wzorców służących podniesieniu świadomości żywieniowych wśród najmłodszych zgodnie z dewizą, że „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Żałujemy dzieciakom słodkości, a tak naprawdę są one bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju, ponieważ stanowią główne źródło energii dla komórek całego organizmu. Dlatego też, już w najbliższy piątek kolejna wielka prezentacja i degustacja będąca owocem i dziełem rąk własnych dzieci i mam – WIELKA DEGUSTACJA SŁODKOŚCI. Dzieci rozumieją ideę zdrowego żywienia, ale są dziećmi, a każde dziecko kocha coś słodkiego. Węglowodany też są potrzebne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, dlatego, zapraszamy już w piątek na dużo kalorii!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Grażyna Mazur